Zapraszamy do przeczytania miejmy nadzieję ciekawych artykułów na naszym blogu o wykładzinach!

28 kwietnia 2020
Atesty wykładzin – co jest ważne i dla kogo

Atesty wykładzin – co jest ważne i dla kogo?

Wykładziny to rozległa rodzina produktów, które przeznaczone są do montażu w wielu przestrzeniach – komercyjnych, użyteczności publicznej, przemysłowych czy mieszkalnych. Przy zakupie odpowiedniej wykładziny należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, lecz też na parametry techniczne, które powiązane są z atestami. Jak atestowane są wykładziny?
18 kwietnia 2020
Jaka wykładzina do siłowni i klubu sportowego czy fitness

Jaka wykładzina do siłowni i klubu sportowego czy fitness?

Właściwe podłoże ma bardzo duże znaczenie w siłowniach, klubach sportowych, klubach fitness, a także w innych obiektach sportowych. Nawierzchnia ta musi przede wszystkim pozwalać na bezpieczne i wygodne uprawianie aktywności fizycznej, a ponadto powinna spełniać określone wymogi.
8 kwietnia 2020
Wymiana wykładzin bez zamykania obiektu biura, hotelu, restauracji

Wymiana wykładzin bez zamykania obiektu: biura, hotelu, restauracji

Wymiana wykładziny nie musi oznaczać wyłączenia danego obiektu z użycia na długi czas. Profesjonalne ekipy montażowe mogą wykonać prace nawet w przeciągu jednego dnia! Jak wykonuje się takie prace?
28 marca 2020
Idealne podłoże pod wykładzinę PCV

Idealne podłoże pod wykładzinę PCV

Aby wykładzina PCV mogła spełnić swoją rolę, powinna być odpowiednio zamontowana. Kluczem do prawidłowej instalacji jest w tym przypadku właściwe przygotowanie podłoża. Na jakich nawierzchniach można układać wykładziny PCV?
18 marca 2020
Wykładziny Warszawa – specyficzny rynek i wymagający klienci

Wykładziny Warszawa – specyficzny rynek i wymagający klienci

W Warszawie działają tysiące firm. To centrum biznesowe Polski, w którym swoje siedziby posiadają największe firmy krajowe, jak również znajdują się tu oddziały globalnych marek. Dodatkowo, Warszawa to także miejsce działalności licznych mikro i małych firm w wielu branżach.
8 marca 2020
Wykładziny targowe – czyli rozwiązania tymczasowe

Wykładziny targowe – czyli rozwiązania tymczasowe

Wykładziny nie tylko montowane są na stałe. Również używane są one w tymczasowo tam, gdzie akurat są potrzebne. Doskonałym przykładem są wykładziny targowe, które wykorzystywane są podczas wydarzeń targowych. Czym dokładnie charakteryzują się takie wykładziny?
28 lutego 2020
Jaka wykładzina do szkoły, przedszkola

Jaka wykładzina do szkoły, przedszkola?

Podłoga w placówkach edukacyjnych – szkołach, przedszkolach czy żłobkach – powinna być bezpieczna, komfortowa, ale również kolorowa, aby tworzyć przyjazne dla najmłodszych przestrzenie. Do takich miejsc często wybierane są wykładziny.
18 lutego 2020
Jaka wykładzina do sklepu

Jaka wykładzina do sklepu?

Podłogi w sklepach można wykańczać z użyciem różnych typów materiałów. Wśród nich dostępne są także wykładziny, które oferowane są w wielu wariantach do wyboru. Jakie rodzaje wykładzin rekomendowane są do obiektów handlowych?
8 lutego 2020
Jakie wycieraczki i wykładziny na strefy wejściowe

Jakie wycieraczki i wykładziny na strefy wejściowe?

Przed obiektem warto ułożyć odpowiednie wycieraczki. Nie tylko mogą one zbierać zanieczyszczenia z butów, lecz również może tworzyć atrakcyjną wizytówkę firmy już na wejściu!
28 stycznia 2020
Wykładziny do domów, mieszkań i apartamentów

Wykładziny do przychodni, poradni i placówek medycznych

Wykładziny są najczęściej wybieranym rodzajem pokrycia podłogowego w obiektach medycznych. Stosowane są między innymi w gabinetach medycznych, przychodniach, klinikach oraz szpitalach. Czym powinny cechować się odpowiednie wykładziny do placówek medycznych?
18 stycznia 2020
Czyszczenie i konserwacja wykładzin w domach i biurach

Czyszczenie i konserwacja wykładzin w domach i biurach

Wykładzina dywanowa to przyjemny w dotyku materiał podłogowy, który sprawdza się w wielu przestrzeniach. Można korzystać z niej zarówno w domach i mieszkaniach, jak również w obiektach biurowych. Aby wykładzina wyglądała atrakcyjnie, warto pamiętać także o jej czyszczeniu i konserwacji.
8 stycznia 2020
Wykładziny na schody i klatki schodowe

Wykładziny na schody i klatki schodowe

Wykładziny podłogowe mogą być montowane w różnych pomieszczeniach. Nadają się również na schody oraz na klatki schodowe. Jakie rodzaje wykładzin najlepiej sprawdzają się w takich ciągach komunikacyjnych? Jak przebiega ich montaż? Zapraszamy do sprawdzenia!
28 grudnia 2019
Jakie wykładziny przy ogrzewaniu podłogowym

Jakie wykładziny przy ogrzewaniu podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe to wyjątkowy komfort. Na jego montaż decyduje się obecnie coraz więcej osób, które pragną cieszyć się przyjemnym ciepłem w swoim domu. Ogrzewanie to używane jest także w innych obiektach. Czy wtedy, gdy montujemy ogrzewanie podłogowe, możemy zastosować do niego wykładziny?
18 grudnia 2019
Co to jest linoleum i gdzie się sprawdza

Co to jest linoleum i gdzie się sprawdza?

Linoleum to nazwa bardzo często stosowana zamiennie z wykładziną PCV. W rzeczywistości mamy jednak do czynienia z innego rodzaju pokryciem podłogowym. Czym dokładnie jest linoleum? Jak jest zbudowane? Gdzie stosowane jest najczęściej?
8 grudnia 2019
Panele LVT – czy tylko na podłogę

Panele LVT – czy tylko na podłogę?

Panele LVT, czyli Luxury Vinyl Tiles to materiał podłogowy, który powstaje z PCV. Aktualnie wybierany jest coraz częściej do wielu wnętrz – domów, mieszkań, ale również do obiektów komercyjnych, użytkowych. Panele winylowe tego typu mogą być jednak montowane nie tylko na podłogach, lecz także na innych nawierzchniach!
28 listopada 2019
Wykładziny dywanowe nieszkodliwe dla alergików

Wykładziny dywanowe nieszkodliwe dla alergików

Panuje przekonanie, że wykładziny dywanowe nie są dobrym wyborem dla osób z alergiami. Mają przyczyniać się do nasilania objawów alergicznych – kataru, kichania, łzawienia oczu. Jednak obecnie w sprzedaży można znaleźć także takie wykładziny, które nadają się do użytku w domach, w których mieszkają alergicy.
18 listopada 2019
Płytki techniczne – co to i gdzie je układać

Płytki techniczne – co to i gdzie je układać?

Płytki techniczne to alternatywa dla wielu typów pokryć podłogowych. Tego typu materiały przypominające puzzle mają szereg korzyści, a także rozległe zastosowanie. Co warto wiedzieć na temat płytek technicznych? Zapraszamy do zapoznania się z nimi w naszym artykule!
8 listopada 2019
Wykładziny rozpraszające, antystatyczne i prądoprzewodzące

Wykładziny rozpraszające, antystatyczne i prądoprzewodzące

Podłogi w określonych pomieszczeniach nie powinny generować ładunków elektrycznych, czyli inaczej ładunków statycznych. Aby uzyskać taki efekt, stosuje się wykładziny elektrostatyczne, które dzielą się na antystatyczne, przewodzące i rozpraszające ładunki elektryczne.
28 października 2019
Listwy do paneli LVT – co wybrać

Listwy do paneli LVT – co wybrać?

Panele winylowe, czyli inaczej panele LVT są obecnie bardzo popularną alternatywą dla zwykłych paneli podłogowych laminowanych i paneli drewnianych, a także dla wykładzin PCV w rolkach. Aby wykończyć panele LVT, warto zastosować dopasowane do nich listwy przypodłogowe.
18 października 2019
Jak zabezpieczyć podłogę w sali gimnastycznej

Jak zabezpieczyć podłogę w sali gimnastycznej?

Sale gimnastyczne w szkołach muszą być wyposażone w odpowiedni rodzaj nawierzchni, aby korzystanie z nich cechowało się właściwym poziomem bezpieczeństwa. W tym celu najczęściej stosuje się parkiety drewniane, ale także różnego rodzaju nawierzchnie z tworzyw sztucznych.
8 października 2019
Gęstość tkania wykładziny – na co ma wpływ

Gęstość tkania wykładziny – na co ma wpływ?

Przy zakupie wykładziny dywanowej albo dywanu warto zwrócić uwagę na jeden z bardzo ważnych parametrów określających jego jakość – to gęstość tkania. Co dokładnie określa ten parametr? Jakie ma on znaczenie dla użytkowania i estetyki takiego pokrycia podłogowego?
28 września 2019
Impregnacja i pielęgnacja dywanów i wykładzin

Impregnacja i pielęgnacja dywanów i wykładzin

Dywany i wykładziny wymagają właściwej pielęgnacji, a także konserwacji, aby zachować swoje właściwości na długi czas. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wszystkim procesom, które pozwalają na utrzymanie takich pokryć podłogowych w odpowiednim stanie na lata!
18 września 2019
Panele winylowe – co to jest

Panele winylowe – co to jest?

Podłogi winylowe najczęściej kojarzą się z wykładzinami PCV. Warto jednak wskazać, że obecnie w sprzedaży można znaleźć także panele winylowe, które określane są skrótem LVT – Luxury Vinyl Tiles. Co warto o nich wiedzieć?
8 września 2019
Wykładziny PCV – wady i zalety

Wykładziny PCV – wady i zalety

Wykładziny elastyczne PCV (PCW) są popularnym wyborem do wielu wnętrz. Sprawdzają się w domach i mieszkaniach, używane są również jako wykładziny obiektowe oraz przemysłowe do wielu różnych przestrzeni. Jakie są najważniejsze zalety i wady tego typu pokrycia podłogowego?
28 sierpnia 2019
Dlaczego warto wybrać droższą wykładzinę podłogową

Dlaczego warto wybrać droższą wykładzinę podłogową?

Wykładziny podłogowe posiadają wiele zalet, które wyróżniają się na tle innych typów materiałów podłogowych. Najczęściej kojarzymy je z komfortem przyjemnego w dotyku runa, ale mają one także szereg innych atutów. Dlaczego warto zdecydować się na wykładziny?
18 sierpnia 2019
Nowoczesna podłoga do kancelarii prawnej

Nowoczesna podłoga do kancelarii prawnej

Kancelaria prawna to miejsce, w którym załatwia się oficjalne sprawy związane z prawem. Właśnie dlatego aranżacja jej wnętrza powinna podążać również za jej celem, aby tworzyć przestrzeń budującą profesjonalny wizerunek.
8 sierpnia 2019
Jaki kolor wykładziny do nowoczesnego biura

Jaki kolor wykładziny do nowoczesnego biura?

Dobór właściwej wykładziny do biura powinien bazować nie tylko na jej parametrach technicznych, lecz też na wyglądzie. Warto zwrócić tutaj uwagę na aspekty psychologiczne poszczególnych typów kolorów. Jakie z nich najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?
28 lipca 2019
Jaka wykładzina do nowoczesnego mieszkania

Jaka wykładzina do nowoczesnego mieszkania?

Wykładziny dywanowe oraz PCV doskonale nadają się do wielu przestrzeni. Stosowane są także w domach i mieszkaniach. Jakie wykładziny polecane są do nowocześnie urządzonych wnętrz? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!
18 lipca 2019
Jaka wykładzina do hotelu

Jaka wykładzina do hotelu?

Komfortową podłogę w hotelach najczęściej tworzą wykładziny. Przy doborze takiego materiału podłogowego należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego wygląd, lecz także na właściwości. Jaka wykładzina do hotelu będzie najlepsza?
8 lipca 2019
Jaka wykładzina do biura

Jaka wykładzina do biura?

Wykładzina jest najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym na podłogi do biur. Do dyspozycji jest szeroka gama różnych typów wykładzin. Co sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!


Szybko, solidnie i taniej niż u konkurencji